sobota, 17 czerwca 2017

Weekend z grami bitewnymi na "Gladiusie" 17-18 czerwca, Warszawa


             Bez zbędnych wstępów: premierowy "Gladius" wystartował. W piątek wieczorem osobiście udałem się na miejsce, do budynku Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej przy ulicy Nowowiejskiej 20. A tam zastałem ...


Przy wejściu powitał mnie znany plakat. I konkretna wskazówka - podążaj na piąte piętro.A to dopiero początek! Właściwa zabawa zacznie się bowiem dziś, od 10.30. Jeśli wybierzecie się na "Gladius", będziecie mogli nie tylko poznać z widzenia ale też osobiście zagrać w wiele najróżniejszych gier bitewnych. 
O niektóre z nich mogliście poczytać na łamach "Bitewniakowych pogranicz".  W sobotę i niedzielę zostaną udostępnione stanowiska na między innymi do gier:

Bogowie Wojny - Napoleon. - opisBeyond the gates of Antares - opis
Dragon Rampant - opis

Dropfleet Commander - opis
Hail Caesar! - opis


     Ale to nie wszystko. Czekają na was zarówno dość popularne gry, o ustalonej marce i cieszące się pewną popularnością, takie jak "Infinity", "Afterglow", czy "Shadow War: Armageddon". Oprócz nich wydawcy, autorzy - oraz fani - zaprezentują tytuły, które mogą niewiele mówić nawet tym, którzy trochę znają się na grach figurkowych. Może znacie gry "Prawem i Lewem", "Shadows of the Void" czy "Wojnacja". Ale pozycje takie jak "Sława!" czy "Starscrappers: Battledrill" mogą być czymś w rodzaju zespołów, o których nigdy nie słyszałeś. Tym bardziej warto sprawdzić, by potem, w trakcie rozmowy z kumplami błysnąć wiedzą i zdobyć +5 do lansu. 

     Reasumując - na stołach bitewnych będzie reprezentowany prawie każdy okres historyczny, od starożytności do odległej przyszłości. Figurki będą sobie mierzyć od 2 mm do 28 mm - i będą potykać się na morzu, na lądzie i na wodzie, jak również w próżni. A wszystko to w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, jak chociażby ta:

   
Jaka piękna dzielnica. Znakomite miejsce na strzelaninę!

     Trudno mi wyobrazić sobie bardziej sprzyjające okoliczności do poznania bardzo zróżnicowanych gier bitewnych. Nie musisz wydawać żadnych pieniędzy, uczyć się zasad czy malować tygodniami figurek. Po prostu przychodzisz sobie na Nowowiejską 20 w sobotę lub niedzielę, a tam już czekają stoły z rozstawionymi figurkami i makietami, oraz ludźmi którzy tylko czekają, by wytłumaczyć zasady gry i pomóc w pierwszej rozgrywce. Jeśli nigdy nie próbowałeś (czy próbowałaś) gier figurkowych, to prawdopodobnie do końca roku nie pojawi się lepsza okazja.

        Ale to nie wszystko. Nie mogę wykluczyć tego, że jesteś weteranem gier figurkowych. W takim wypadku ten konwent to znakomita okazja do poszerzenia horyzontów i poznania tego hobby od podszewki. Będziecie mogli ujrzeć w działaniu bardzo różne mechaniki, spotkać i porozmawiać z wydawcami gier figurkowych. A także wziąć udział w konkursach i poznać nowych kolegów, z których każdy może być Twoim przeciwnikiem w systemie, w który chciałbyś zacząć grać, ale nie masz z kim.

Na koniec jeszcze kilka zdjęć:

A myślałem, że figurki do Dropfleet Commandera są szczegółowe...
   
Francuscy - włoscy rycerze czekają na atak na obóz wojsk cesarskich. I na ciebie, byś był świadkiem ich triumfu.

Jak widzicie, czeka was moc atrakcji - i to zupełnie gratis! Przyjdźcie koniecznie, choćby na chwilę, by poznać kolorowy i wyjątkowo zróżnicowany świat gier figurkowych!

Albo przynajmniej zostań dowódcą w walce kosmicznych myśliwców. Na żywo nie będziesz miał okazji! 

20 komentarzy:

 1. Za szlagierem: "Już pora wstać, wyruszyć w drogę, przyjaciela spotkać znów..."

  Dumny Puchacz

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję że stanie się to cykliczną imprezą, a ja będę miał okazję w przyszłym roku pojechać :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem po pierwszym dniu - zmęczony, ale i z poczuciem wielkiego niedosytu. Prowadziłem pokazy Hail Caesar i Dragon Rampant, przez co nie mogłem z bliska poznać wielu innych wyjątkowo ciekawych projektów. Na szczęście - część poznałem, i nie omieszkam podzielić się doświadczeniami i wrażeniami. Już rezerwuję sobie czas w przyszłym roku!

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Jest bardzo dobrze, a dziś druga część!

   Usuń
 4. Napisz sprawozdanie z weekendu fajne modele Francuzów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście muszę napisać, bo impreza była, z mojego punktu widzenia bardzo udana. Figurek było mnóstwo. Pomimo spędzenia tam dwóch dni i tak nie zobaczyłem i nie wziąłem uwagi w ponad połowie rzeczy, które chętnie poznałbym bliżej.

   Usuń
 5. Czekam na zdjęcia z pokazu Hail Caesar.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Będą, w podsumowaniu. Pokaz ten został oceniony jako ten z najładniejszymi figurkami. Były ładniejsze - ale nie było więcej ładnych na raz :)

   Usuń
  2. Jeśli chodzi o zdjęcia, które robiłem, to ich nie będzie -w aparacie nie było karty pamięcie, jak się właśnie okazało :-)

   Liczę na to, że inni fotografowie byli bardziej ogarnięci ode mnie

   A sama impreza -super. Polecam, jak się tylko uda wybieram się na przyszłą edycję

   Dumny puchacz

   Usuń
  3. Zdjęęęęęęęęciaaaaaa

   Usuń
  4. Tutaj się słabo wrzuca zdjęcia w komentarzach. W weekend pewnie opublikuję całą relację, wraz z fotkami. Stąd - proszę o cierpliwość.

   Usuń
 6. Gervaz wrzuć jakieś zdjęcia na border princes, albo chociaż podlinkuj jak ktoś wrzucał gdzieś indziej, bo ja tylko te z facebooka widziałem a na pewno ktoś robił jakieś fajne zbliżenia

  Dumny puchacz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwaga - wrzucam link do podsumowania, które napisał organizator: Raleen. Tam jest wszystko - i różne foty i pierwsze wnioski.
   http://portal.strategie.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2696:i-gladius-cz-1&catid=50:konwenty-i-imprezy&Itemid=135

   Usuń
  2. Natomiast Ciebie Puchaczu proszę o wrzucenie filmiku na grupę IP. Już się nie mogę doczekać! ps. żałuj, że nie obejrzałeś "Ślepej Furii" - film jak od Masochisty!

   Usuń
  3. I jeszcze jedna relacja - tym razem autorstwa Ciszy: http://polewalki.blogspot.com/2017/06/gladius-1.html

   Usuń
  4. I Wojnacji: http://wojnacja.blogspot.com/2017/06/i-po-gladiusie.html

   Usuń
 7. Super robota twój blog. Oby tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za pochwałę i zapraszam w najbliższy czwartek. Szykuję coś na prawdę epickiego!

   Usuń